zawartość strony NOC BIOLOGÓW 2020


Reklama


Reklama
Ulti Clocks content
zostało do końca roku szkolnego

INNE INFORMACJE
ZOBACZ KONIECZNIE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dla nauczycielaNOC BIOLOGÓW 2020

Uczniowie klasy II D  IV Liceum Ogólnokształcącego, pod opieką p. E. Lachowicz i p. M. Karolczak, z ogromnym zapałem uczestniczyli w tegorocznej edycji Nocy Biologów na Akademii Pomorskiej, która odbyła się 10 stycznia.

Jak co roku, organizatorzy zaproponowali liczne zajęcia podczas których prowadzący dzielili się wiedzą i tajnikami na temat zmian klimatu i ochrony środowiska.

Tematem pierwszego wykładu, z jakim przyszło się spotkać naszym uczniom to „Poznaj najgroźniejsze rośliny inwazyjne”. Z wielkim zaangażowaniem i fascynacją poprowadził go dr hab. Zbigniew Sobisz.

W tym samym czasie, druga grupa naszych licealistów brała udział w zajęciach, w laboratorium Zakładu Chemii Środowiskowej. Podopieczni badali „Zmiany zasolenia i fitoplankton w Morzu Bałtyckim” pod opieką dr. hab. inż. Józefa Antonowicza. Dodatkowo wraz ze studentami chemii miareczkowali i obserwowali zmiany kolorów wskaźników w różnych odczynach.

Pani dr Magdalena Wielgat-Rychert, podczas swojego wykładu, przybliżyła młodzieży  zmiany klimatu i oddziaływanie na środowisko wodne Bałtyku.

Noc Biologów na AP stanowiła świetną okazję do wysłuchania ciekawych wykładów i prezentacji, a także uczestnictwa w zajęciach laboratoryjnych. Uczniowie z pewnością tego dnia wzbogacili się o dodatkową wiedzę i umiejętności.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za mile spędzony czas i dobrze dobrany program imprezy.