zawartość strony Wycieczka do PBW w Słupsku


Reklama
Reklama
Ulti Clocks content
zostało do końca roku szkolnego

INNE INFORMACJE
ZOBACZ KONIECZNIE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dla nauczycielaWycieczka do PBW w Słupsku

5 czerwca 19 r. grupa uczniów klas pierwszych liceum była na wycieczce w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Słupsku.

Najpierw młodzież uczestniczyła w spotkaniu z podróżnikiem panem Mariuszem Jucewiczem, który opowiedział o swojej dwutygodniowej podróży po Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Dzięki zdjęciom i filmom wykonanym przez prelegenta mogliśmy poznać nie tylko nowoczesną architekturę miast, malownicze plaże nad Zatoka Perską, ale również codzienne życie mieszkańców.


Po spotkaniu licealiści zostali zapoznani z funkcją i działalnością Biblioteki Pedagogicznej, następnie odbyli wycieczkę po bibliotece. Odwiedzili miedzy innymi stanowisko udostępniania zbiorów, czytelnię, pomieszczenie zbiorów multimedialnych. Ze szczególnym zainteresowaniem uczniów spotkała się ekspozycja mebli i pomocy naukowych dawniej znajdujących się w szkołach. Ciekawość wzbudziły również sprzęty, które kiedyś wspomagały pracę bibliotekarzy, np. maszyna do pisania.

Wycieczka bardzo podobała się uczniom, którzy mieli okazję poznać mało znane realia życia w ZEA oraz odkryć nieznane oblicze biblioteki.

Nauczyciele bibliotekarze