Wybory do RSU IV LO

Wybory do RSU IV LO

Przed zbliżającym się terminem wyborów Rady Samorządu Uczniowskiego IV LO Samorząd Uczniowski zorganizował (przy pomocy pani Aleksandry Strozińskiej) debatę przedwyborczą, która kończyła prezentację kandydatów na przewodniczącego RSU. Na naszej szkolnej scenie zaprezentowało się trzech kandydatów i jedna kandydatka. Uczniowie przedstawiali swoje pomysły różnych inicjatyw szkolnych, a przedstawiciele klas kierowali pytania do kandydatów. Ważnym elementem debaty była autoprezentacja :-)

 7.11.2022 r. nadszedł czas wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego, która jest przedstawicielem i głosem wszystkich uczniów IV LO w Słupsku.
Uprawnionych do głosowania było 439 uczniów. W głosowaniu wzięło udział 348 uczniów, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 4 kandydatów. 64 głosy okazały się nieważne. Komisja wyborcza w składzie: Wiktoria Majewska, Karolina Romacka, Aleksandra Korzeniewska oraz Wiktoria Krysztofiak czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów. Przebieg wyborów był monitorowany przez opiekunki SU.

 Spośród wszystkich chętnych do pracy w samorządzie, podczas tajnego głosowania wybrano:
- Przewodniczący: Igor Żółciński (171 głosów)
- Zastępca przewodniczącego: Igor Mikitiuk (156 głosów)

Gratulujemy i życzymy wielu pomysłów oraz zapału do pracy w bieżącym roku szkolnym! Dziękujemy za Wasze ogromne zaangażowanie :-)

Related Articles

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ