IV LO laureatem w projekcie ESA

Z przyjemnością informujemy, iż Nasza Szkoła dołączyła do laureatów konkursu „Mierzymy się ze smogiem – pakiet edukacyjny 2”.
W nagrodzonych szkołach zostaną zamontowane ekrany do wyświetlania danych pomiarowych oraz prezentacji treści edukacyjnych na temat smogu. To kolejny krok w walce ze smogiem i wsparcie rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów!
 
Od zeszłego roku szkolnego IV LO bierze udział w projekcie ESA - Edukacyjna Sieć Antysmogowa - w którym wspólnie działamy na rzecz poprawy jakości powietrza. Edukujemy dzieci, młodzież i dorosłych po to, abyśmy wszyscy jak najszybciej mogli odetchnąć czystym powietrzem.
W ramach projektu ESA (w zeszłym roku) na elewacji budynku naszej szkoły zainstalowano miernik jakości powietrza. W zależności od wybranej konfiguracji oznaczana jest jakość powietrza wewnątrz oraz na zewnątrz budynku szkoły. Mierzone są w trybie ciągłym następujące parametry:

stężenie pyłu PM2,5 wewnątrz szkoły;
stężenie pyłu PM10 wewnątrz szkoły;
stężenie pyłu PM2,5 na zewnątrz szkoły;
stężenie pyłu PM10 na zewnątrz szkoły;
temperatura powietrza na zewnątrz szkoły;
ciśnienie atmosferyczne na zewnątrz szkoły;
wilgotność powietrza na zewnątrz szkoły.

Zmierzone wielkości uśredniane są w okresach pomiarowych i raz na 5 minut przesyłane do centralnego serwera. Na budynku szkoły zainstalowany jest wyświetlacz LED podający aktualną wartość stężenia pyłu PM2,5 na zewnątrz.
smog2

Related Articles

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ