Reklama
Reklama
ZOBACZ KONIECZNIE
Reklama
Reklama
Reklama
Ulti Clocks content
zostało do końca wakacji
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dla nauczycielaOFERTA IV LO

kliknji aby powiększyć


KLASA 1 A

politechniczna

PRZEDMIOTY ROZSZERZONE

matematyka, fizyka, informatyka

PRZEDMIOTY UZUPEŁNIAJĄCE

logika, elementy grafiki komputerowej

CHARAKTERYSTYKA

Klasa politechniczna jest dla osób szczególnie zainteresowanych matematyką, fizyką i informatyką, które chciałyby w przyszłości być studentami politechnik i wydziałów uczelni o kierunkach jak np.: matematyka, fizyka, automatyka, informatyka, budowa maszyn, grafika, architektura, budownictwo .

Przedmioty dodatkowe: LOGIKA – wskaże reguły poprawnego rozumowania, a GRAFIKA KOMPUTEROWA – umożliwi poznanie techniki obróbki zdjęć, tworzenia grafiki komputerowej, animacji komputerowych, tworzenia multimedialnych witryn internetowych.

 

 

 


KLASA 1 B

graficzno-informatyczna

PRZEDMIOTY ROZSZERZONE

język angielski, fizyka, informatyka

PRZEDMIOTY UZUPEŁNIAJĄCE

 grafika komputerowa i animacja 3D

CHARAKTERYSTYKA

Klasa graficzno-informatyczna jest jedyną o takim profilu  w regionie. Uczniowie pracują na profesjonalnym sprzęcie firmy Apple (Macintosh). Absolwenci  nabędą umiejętności w zakresie tworzenia stron internetowych, grafiki 2D i 3D, animacji komputerowej, cyfrowej obróbki zdjęć. Klasa realizuje innowację pedagogiczną, która oparta jest na module graficznym Akademii Apple. Uczniowie kończący szkołę zdobywają międzynarodowy certyfikat Akademii Apple.

Proponujemy przedmiot dodatkowy: GRAFIKA KOMPUTEROWA i ANIMACJA 3D.

Klasa jest oddziałem integracyjnym. W związku z tym ilość miejsc jest ograniczona do 20 osób (w tym od 3-5 uczniów z problemami zdrowotnymi z orzeczeniami PPP).

 

 

 

 

 

 

KLASA 1 C

humanistyczno-prawna

PRZEDMIOTY ROZSZERZONE

język polski, historia, wiedza o społeczeństwie

PRZEDMIOTY UZUPEŁNIAJĄCE

elementy prawa, muzyka

CHARAKTERYSTYKA

Klasa humanistyczna pomyślana została dla osób chcących rozwijać swoje zainteresowania w różnorodnych dziedzinach humanistycznych. Uczniowie tej klasy to przyszli studenci polonistyki, psychologii, pedagogiki, politologii, dziennikarstwa, teatrologii, kulturoznawstwa, socjologii.

Proponujemy przedmioty dodatkowe: MUZYKA, EDUKACJA PRAWNA oraz rozwijanie talentów aktorskich na zajęciach pozalekcyjnych.

 

KLASA 1 D

turystyczna

PRZEDMIOTY ROZSZERZONE

geografia, wiedza o społeczeństwie, język angielski

PRZEDMIOTY UZUPEŁNIAJĄCE

ekonomia w praktyce, aktywność fizyczna (fitness)

CHARAKTERYSTYKA

Mieszkamy w miejscu atrakcyjnym pod względem turystycznym i na potrzeby lokalnego rynku pracy tworzymy klasę, w której realizować będziemy współpracę ze szkołami z Włoch, Niemiec, Chorwacji i Hiszpanii w ramach projektu Erasmus+ oraz kurs instruktora fitness. Po zakończeniu nauki można studiować: turystykę i rekreację, zarządzanie w hotelarstwie i gastronomii, anglistykę, ekonomię, nauki społeczne lub stosunki międzynarodowe. Geografia i wiedza o społeczeństwie w zakresie rozszerzonym umożliwi studiowanie kryminologii, a także ubieganie się o przyjęcie do Policji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KLASA 1 E

medyczno-farmaceutyczna

PRZEDMIOTY ROZSZERZONE

biologia, chemia, język angielski

PRZEDMIOTY UZUPEŁNIAJĄCE

nauka o zdrowiu, ekologia i ochrona środowiska

CHARAKTERYSTYKA

Klasa medyczno-farmaceutyczna jest dla osób zainteresowanych naukami medycznymi, budową i funkcjonowaniem organizmu człowieka, chcących związać swoją przyszłość              z medycyną, farmacją, biologią, chemią, ochroną środowiska, rehabilitacją, ratownictwem medycznym, biotechnologią oraz wychowaniem fizycznym. Nauka w tej klasie daje możliwość rozwoju zainteresowań w dziedzinie zdrowia i zdobycia certyfikatu instruktora fitness. Uczniowie uczestniczą w warsztatach anatomicznych, pszczelarskich oraz realizują przedmiot dodatkowy: NAUKA O ZDROWIU i EKOLOGIA I OCHRONA ŚRODOWISKA.