Reklama
Reklama
Ulti Clocks content
zostało do końca roku szkolnego

ZOBACZ KONIECZNIE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dla nauczycielaReklama
Reklama
WYCIECZKA DO KRÓLEWSKIEJ KOPENHAGI

W dniach 19-21.10.18 odbyła się wycieczka młodzieży do stolicy Danii- Królewskiej Kopenhagi.

Trasa przejazdu przebiegała również przez szwedzkie miasta Ystad i Malme. Pomimo jesiennej pory dopisała słoneczna pogoda a wody Bałtyku były bardzo spokojne. Zgodnie z programem wycieczki młodzież zobaczyła: Ystad i zabytkowe centrum Malme oraz TurningTorso czyli najwyższy nieco "skręcony" budynek w Szwecji. Przejazd z Malme do Kopenhagi to przeprawa słynnym mostem wantowym,16 kilometrowym Mostem Oresund – jedna z najbardziej  spektakularnych przepraw na świecie. Most Oresund jest inny niż wszystkie (zawieszony nad Bałtykiem, sztuczne wyspy i długie tunele pod wodą) i trzeba go koniecznie zobaczyć!

W stolicy Danii, przewodnik pan Tomek Olechwir z Polferrisu pokazał młodzieży wszystkie najciekawsze miejsca w Kopenhadze i przekazał ogromną dawkę wiedzy geograficzno-historycznej w ciekawej formie. Młodzież  podczas spaceru zwiedziła m.in. Pomnik  Syrenki Kopenhaskiej, Fontanna Bogini Gefion, Pałac Amalienborg, Zamek Christianborg,  Parlament, Nyhavn, Biblioteka Królewska, Katedra i słynny deptak Stroget. Wieczory na promach Mazovia i Cracovia były również ciekawe. Młodzież z zainteresowaniem zwiedzała statki, zapoznała się z pracą na promie, obserwowała moment wypłynięcia i przypłynięcia, bawiła się na dyskotece...

Na zakończenie wycieczki odbył się wieczór konkursów, zabaw i niespodzianek z licznymi upominkami od armatora Polferries Szczecin. Ponadto każdy z uczestników otrzymał imię morskie oraz dyplom-certyfikat na pamiątkę dwukrotnego przekroczenia Bałtyku i pokonania 184 mil morskich!

W wycieczce uczestniczyła młodzież IV LO w Słupsku pod opieką D. Narożnej i E. Kleban oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Nożynie wraz z nauczycielką B. Wnuk-Lipińską.

Tekst, zdjęcia: Danuta Narożna