Reklama
Reklama
ZOBACZ KONIECZNIE
Reklama
Reklama
Reklama
Ulti Clocks content
zostało do końca wakacji
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dla nauczycielaI miejsce w powiatowym konkursie
„ Na mapie
świata jest takie miejsce...
pod has
łem Moja Dolina Słupi 

W tym roku odbyła się już VI edycja konkursu plastyczno - literackiego organizowanego przez Park Krajobrazowy „Dolina Słupi, Miejską Bibliotekę Publiczną w Słupsku oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku.

I miejsce w konkursie zdobyła uczennica klasy 1a Zosia Basarab.

Celem konkursu jest poszerzanie wiedzy uczestników o zagadnienia związane z ochroną przyrody w najbliższym regionie, kształtowanie postaw proekologicznych, uwrażliwianie na problemy współczesnego świata oraz zachęcanie do inicjowania spotkań poświęconych ”Małej Ojczyźnie”.

Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło 60 prac, w trzech kategoriach wiekowych (szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie). Uczestnicy pisali list o przyrodzie Doliny Słupi do wybranego przez siebie adresata. Tematem przewodnim konkursu była rzeka i jej przyroda, co wpisuje się w obchody ogłoszonego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Roku Wisły. Jury wyłoniło 25 finalistów konkursu, którzy spotkali się na wernisażu pokonkursowym w dniu 24 maja. Wszyscy finaliści konkursu zostali zaproszeni na warsztaty terenowe do gospodarstwa pszczelarskiego „Wędrowna barć” w Krzemienicy w dniu 8 czerwca 2017 roku.

Opiekun konkursu : Aneta Merl

Autor i zdjęcia : Aneta Merl