ZOBACZ KONIECZNIE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Ulti Clocks content
zostało do końca wakacji
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dla nauczycielaSurvival w Krzyni


W dn. 23.05-25.05 klasy 3b i 3c uczestniczyły w nietypowej wycieczce szkolnej. Przez dwa dni młodzież zapoznawała się z elementami survivalu. Uczyła się jak pozyskiwać wodę, poznawała rodzaje

 ognisk oraz sposoby pozyskiwania paliwa do ognisk. Gimnazjaliści nauczyli się ponadto praktycznego przygotowania ogniska, jego rozpalenia za pomocą krzesiwa, a także praktycznego przygotowania prostego posiłku w terenie.


Uczniowie mieli zajęcia z pierwszej pomocy na polu walki, pierwszą pomoc taktyczną, uczyli się kamuflażu, a także strzelania z repliki broni oraz budowy obozowiska z wykorzystaniem pałatki. Największą popularnością cieszyły się zajęcia nocne - przemarsz nocny z punktu A do punktu B, wprowadzenie w sytuację taktyczną, poszukiwanie pilotów, rozbitków, pokaz chemicznych źródeł światła, a także zajęcia z pływania łodzią jednoosobową. Po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik otrzymał certyfikat. Szkolenie survivalowe przeprowadzili panowie Krzysztof Ruczaj oraz Arkadiusz Szmigiero. Opiekunami młodzieży były p.K.Stawarska oraz p.E.Wallner-Sławkowska. Zapraszamy do galerii.