Start PROJEKTY

PIKNIK „WIOSENNY ZAWRÓT GŁOWY 2016”

W sobotę, 23 kwietnia 2016 r. odbyła się II edycja pikniku „Wiosenny zawrót głowy”. Wspólnie z innymi stowarzyszeniami i instytucjami lokalnymi zaprosiliśmy całe rodziny, grupy znajomych i wszystkich zainteresowanych do wspólnej zabawy. Głównym motywem imprezy, która odbyła się  przed Kaplicą św. Jerzego w Słupsku były ptaki i ich zwyczaje. Podczas pikniku plenerowego można było pomajsterkować przy konstruowaniu budek lęgowych, podpatrzyć życie ptaków w mieście, poznać ich zwyczaje, uczestniczyć w konkursach i zabawach, m.in. w rozpoznawaniu ptasich głosów. Członkowie Stowarzyszenia „Razem” zorganizowali stoiska tematyczne. Wolontariuszki zapraszały najmłodszych do udziału w zajęciach plastycznych, technicznych oraz malowały chętnym dzieciom twarze.  Wzięliśmy także udział w maratonie czytania literatury o tematyce ornitologicznej. Pretekstem do tego był Dzień Książki obchodzony na całym świecie 23 kwietnia. Literacko urzekały uczennice klasy Ib III LO: Wiktoria Hyciek i Katarzyna Szpak oraz członkowie Stowarzyszenia: Marzena Lewandowska, Aneta Merl,  Urszula Mikołajczyk-Klin, Aleksandra Strozińska. Pomimo chwilowego deszczu humory nas nie opuszczały.

więcej: http://www.gp24.pl/wiadomosci/slupsk/a/piknik-wiosenny-zawrot-glowy-wideo-zdjecia,9911943/


DRUKARKA 3D W NASZEJ SZKOLE

Dzięki dofinansowaniu z programu grantowego Banku Zachodniego WBK zakupiliśmy drukarkę 3D. Wykorzystywana ona będzie podczas zajęć informatycznych w klasie graficznej LO.

Oto krótki film z testów drukarki https://youtu.be/hTxgENpmQWI
PIKNIK „WIOSENNY ZAWRÓT GŁOWY”

W sobotę, 11 kwietnia 2015 r. na Rynku Rybackim odbył się charytatywny piknik rodzinny „Wiosenny Zawrót Głowy”. Jego celem było uzyskanie środków na wyremontowanie rodzinie wielodzietnej mieszkania. Pomysłodawcy i inicjatorzy – p. Ireneusz Borkowski oraz Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej zapowiedzieli mnóstwo atrakcji. Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „Razem” dołączyło się do działania we wspólnej sprawie. Były kiermasze książek, kiermasze ciast, zajęcia plastyczne, malowanie twarzy. Można też było zrobić wspólne zdjęcie z rycerzami, postrzelać z łuku, pograć w kulki i oglądać występy artystyczne – wokalne, taneczne i kabaretowe. Na scenie zaprezentowali się także uczniowie Gimnazjum nr 6, którzy zebrali od publiczności gromkie brawa. W imieniu Zarządu Stowarzyszenia „Razem” dziękuję wszystkim za przybycie, zaangażowanie i wspólnie spędzony czas!

więcej: http://www.gp24.pl/wiadomosci/slupsk/art/4874135,piknik-wiosenny-zawrot-glowy,id,t.html

 


SALA TERAPII RUCHU

17 września 2014 roku, po wielkim zaangażowaniu rodziców i darczyńców,
otwarto salę terapii ruchem w bloku D.


WINDA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

28 lutego 2013 r. odbyła się uroczystość otwarcia windy dla osób niepełnosprawnych. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m. in. zastępca Prezydenta Miasta Słupska pan Edward Zdzieborski, zastępca dyrektora WOKiS UM Słupsk pani Bogna Winiarczyk, pełnomocnik Prezydenta Miasta Słupska ds. Osób Niepełnosprawnych pani Beata Kątnik, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. UNICEF w Słupsku pan Krzysztof Serafin oraz dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku pan Bogdan Leszczuk.
Niepełnosprawna młodzież naszej szkoły złożyła podziękowania na ręce zastępcy Prezydenta Miasta Słupska pana E. Zdzieborskiego, dyrektora szkoły pana M. Barańskiego oraz pani pełnomocnik B. Kątnik. Następnie wiceprezydent E. Zdzieborski dokonał oficjalnego otwarcia windy i wraz z dyrektorem szkoły  p. M. Barańskim oraz jednym z uczniów Rafałem Kostrubcem pokonał windą niedostępne do tej pory dla niepełnosprawnej młodzieży piętra szkoły.

 


INTEGRACYJNY TURNIEJ MIKOŁAJKOWY 2015

W turnieju wzięli udział zaproszeni goście: pan Romuald Rasiak srebrny medalista w piłce siatkowej z Arnhem/Holandia-1980, Tomasz Czubak złoty medalista w biegu 4x400 m na Mistrzostwach Świata w Sewilli- 1999, rodzice i dyrekcja naszej szkoły. Była to już V edycja tego turnieju, który przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego.

W zawodach uczestniczyła młodzież z klas integracyjnych naszego gimnazjum i liceum oraz zaproszeni uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 4 i 5. Uczestnicy brali udział w konkurencjach zręcznościowych oraz grach: jak tenis stołowy i badminton. Na zakończenie odbył się konkurs w rzucie beretem na odległość.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal i drobny upominek. Wszystkich do wysiłku motywował Święty Mikołaj. Nagrody, medale, napoje i poczęstunek ufundowała Rada Rodziców Gimnazjum Nr 6, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ,,Razem” oraz nauczyciele wychowania fizycznego.

Zapraszamy do galerii zdjęć

 


 

INTEGRACYJNY TURNIEJ MIKOŁAJKOWY 2014

W sali sportowej naszej szkoły po raz kolejny odbył się Integracyjny Turniej Mikołajkowy. W zawodach uczestniczyła młodzież z klas integracyjnych gimnazjum i liceum oraz zaproszeni goście ze Szkoły Podstawowej Nr 4 i 5 oraz z Gimnazjum Nr 4.

 

Gośćmi honorowymi w tym roku byli: pan Romuald Rasiak - reprezentant Polski w piłce siatkowej, wicemistrz Igrzysk Paraolimpijskich w Arnhem-1980 r., srebrny medalista Mistrzostw Świata i Europy w 1983 r. oraz pan Tomasz Czubak – lekkoatleta, 4-krotny Mistrz Polski i rekordzista kraju w biegu na 400 m, złoty medalista na Mistrzostwach Świata w Sewilli w 1999 r. w sztafecie 4x400m.

Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, drobny upominek i słodycze ufundowane przez Radę Rodziców oraz Stowarzyszenie Razem. W sali kinowej przygotowany został przez nauczycieli wychowania fizycznego i młodzież ZSO 3 słodki poczęstunek dla rodziców i opiekunów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz filmu.